Sociální sítě jsou prodlouženou rukou každé blogerky a skvělým místem pro propagaci vašich zveřejněných článků. Nicméně otázkou je, jaká platforma přinese nejlepší výsledky, a kde si co nejsnáze vytvoříte kvalitní fanouškovskou základnu.
Twitter jako náhled do zákulisí vašich článků
Orientujete-li svůj blog psychologickou cestou, Twitter poslouží jako skvělý doplněk pro upřesnění vašich textů, pro přiblížení myšlenky nebo čtenářům tímto způsobem prozraďte něco více o vás. Díky tomu, že se představíte o něco osobnější formou, k vám pravděpodobně získají větší důvěru a vydávané články pro ně budou o to atraktivnější.
Díky zapojení odpovídajících hashtagů si navíc můžete rozšířit svůj pravidelný okruh čtenářů, a to na základě témat, která na Twitteru obvykle sledují. Vhodné také je, když budete na svém twitterovém profilu sdílet každý text, který vydáte, čímž udržíte aktivní zapojení čtenářů. Ideální taktéž je, zakomponujete-li k odkazu na vydaný text i nějakou otázku, aby se ve vláknu rozproudila diskuze.
Instagram: jeden z nejosvědčenějších marketingových nástrojů
Sociální síť, která je pomalu nutností všech blogerek a blogerů, je Instagram. Díky pravidelnému sdílení střípků z vlastního života budete pro své čtenáře opět o něco více atraktivnější osobností. Navíc díky vybudování četné fanouškovské základy se stanete atraktivními nejen pro čtenáře, ale také pro různé společnosti, které vám tak mohou nabídnout spolupráci. Ta bude výhodná pro všechny zúčastněné strany, vy obdržíte produkt zdarma, případně i nějakou finanční odměnu, své čtenáře na blogu nebo sledující na Instagramu informujete například o nové či nějak zajímavé věci a společnost se tak díky vám dostane do širšího povědomí lidí.
Zveřejňujte co nejvíce reels
Reels je označení pro videa o maximální délce 90 sekund, které se zobrazí nejen vašim stávajícím sledujícím, ale taktéž široké veřejnosti. Instagram totiž reels doporučuje na základě toho, co běžně prohlížíte za obsah. Při častém zveřejňování nejen běžných fotek, videí či stories, ale i právě zmiňovaných reels o vás bude slyšet hned na několika místech. Pokud se osobě, které se váš reel zobrazil, váš obsah zalíbil, dalším možným krokem, který podnikne, je právě rozkliknutí vašeho blogu.
Facebook: ano, nebo ne?
Velmi diskutovanou sociální platformou, co se týká propojení s blogem, je Facebook. Zatímco na Twitteru a Instagramu se obsah doporučuje i formou hashtagů, na Facebooku jsou zcela nefunkční. Zveřejněný obsah se tak zveřejní pouze těm, kteří se již k vaší stránce přidali formou „to se mi líbí“. Pokud však své stávající fanoušky přimějete k přidání komentáře, třeba tím, že budou odpovídat na vámi položenou otázku, pak se váš obsah zveřejní na zdi i jejich facebookovým přátelům. Doporučuji tak nevsázet všechny karty právě na Facebook, avšak jedná se o fajn doplněk k jiným sociálním sítím, třeba k Instagramu.
Vystupte z řady na TikToku
V současné době patří mezi nejživější sociální sítě TikTok. Nezáleží na tom, kolik lidí vás již sleduje, TikTok zveřejňovaná videa doporučuje všem, nehledě na velikosti stávající fanouškovské základny. Využít zde je možné i hashtagy, nicméně i bez těch bude vaše video pro TikTok atraktivní. Jeden problém tu však nastává. Vaše zveřejňovaná videa možná budou dosahovat 10 000 zhlédnutí, jenže do nich nelze zakomponovat rozklikávající odkaz na vydaný článek. Spíše tak své sledující v popise videa odkažte na svůj instagramový profil, na kterém je již rozkliknutí webových či blogových stránek daleko snazší.
Několik tipů na závěr
S aktivním využíváním sociálních sítí se již dopředu připravte na možnou vlnu negativních komentářů. Pokud se nejedná o konstruktivní kritiku, která vás posune dále, zkuste jim nevěnovat žádnou pozornost, protože si nezaslouží ani ji, ani vaši skleslou náladu. Příspěvky doporučuji přidávat pravidelně a ve stejný den i čas, aby vaši sledující již dopředu věděli, kdy se mají na všechny vaše platformy přijít podívat. Nezapomínejte blokovat sprosté komentáře a své chování pokud možno nepřibarvovat, vystupujte opravdu přímo a jen za sebe.